Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 32 людини

Новини

Ми оновилися!

КАШЛЮК

Кашлюк — це бактеріальне інфекційне захворювання, яке перебігає як затяжний бронхіт з тяжкими нападами кашлю. Захворювання є вкрай заразним, кашлюк легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. На нього хворіють здебільшого діти та підлітки, але захворіти можуть також і дорослі.
Найбільш небезпечним кашлюк є для немовлят, у яких може викликати апное — тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті. У 2023 році в Україні був зареєстрований летальний випадок від кашлюку у дитини віком до 1 року. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюка, але сама хвороба є дуже виснажливою та сильно ослаблює організм.
Які симптоми кашлюка
Хвороба починається через 3-14 днів після інфікування (у середньому 5-8 днів) і протікає як ГРВІ. У цей час хворий дуже заразний. Наприкінці цієї фази з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист.
Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, і за тижні хвороби це дуже виснажує хворого. У немовлят кашель може не проявлятись – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя. Під час кашлю може відходити мокротиння. Цей період може тривати до 8 тижнів.
Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.
Як відрізнити кашлюк від ГРВІ
Більшість симптомів цих хвороб схожі, але для кашлюка характерний сильний спазматичний кашель зі свистом, який триває понад 2 тижні. У немовлят можуть виникати періоди «без дихання».
Кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю, та іншими ознаками ГРВІ. Особливої уваги потребують новонароджені до періоду вакцинації — до 2 місячного віку, а також деякий період після першої вакцинації для формування імунної відповіді.
За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное — негайно потрібно звернутись до лікаря!
Як запобігти кашлюку
Основним засобом профілактики кашлюку є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, його потрібно наздогнати якомога швидше.
Усім вагітним жінкам варто робити щеплення від кашлюку, дифтерії та правця в термін від 16 до 32 тижнів під час кожної вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці життя до отримання нею щеплення.
Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. Для вакцинації вагітних застосовується вакцина АаКДП-М.
Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень — робіть усі щеплення за календарем!

Сьогодні, 17 квітня, учні початкової школи Ліцею №3 відвідали меморіал «Янголи Перемоги» в Мощуні.
Це місце показує всі ті звірства, які вчинила армія рф, а також наших військових і простих мешканців, які цю навалу зупинили.
Це осередок слави та памʼяті про кожного з Героїв, які боронили нашу українську землю.
Вчителі та учні поклали квіти та вшанували памʼять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.
Слава Україні!

Сьогодні, 15 квітня, Ліцей №3 відвідав меморіал «Янголи Перемоги» в Мощуні.
Тут у найзапеклішому бою на початку широкомасштабної війни полягли близько сотні бійців з різних куточків України. Вони протистояли півтисячній армії ворога і не допустили кремлівську нечисть до Києва, стримавши й відправивши на той світ елітні підрозділи десантних військ російської федерації та морської піхоти. Це була одна з перших перемог на початку широкомасштабної війни.
Меморіал «Янголи Перемоги» - це місце сили, єднання, мужності та стійкості у боротьбі за свободу усієї Київщини.
Сьогодні учні та вчителі віддали шану нашим Героям, кожному та кожній, хто боронив українську землю.
Слава Україні!
Разом до Перемоги!

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов‘язаної з розмінуванням. Знання з мінної безпеки в Україні - це питання нашого майбутнього.
Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку – свою та наших дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки. Діти є особливою групою ризику, адже їхня цікавість чи неуважність можуть коштувати їм життя. Тому зараз надзвичайно важливо навчати дітей правил мінної безпеки.
Тому сьогодні, 4 квітня у Ліцеї №3 проведено урок безпеки.
Дітям розказали все важливе про міни і вибухонебезпечні предмети та про те, як вчиняти у разі виявлення підозрілих предметів, переглянули тематичні відео та, навіть, розгадували загадки.
Учні середньої та старшої школи писали диктант від песика Петрона на тему мінної безпеки «Спільно до безпеки».
Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

НАКАЗ                                                                                                                                                                   
Від 25 «березня»  2024 року          с. Горенка                                    № 23-ОС

Про зарахування дітей до 1-го класу

Ліцею №3 Гостомельської селищної ради

На 2024/2025 навчальний рік

28 березня історики в усьому світі відзначають своє професійне свято – Всесвітній день історика.
Цей фах не дооцінює багато людей, проте саме історики достеменно знають все про наше минуле і можуть вплинути на наше майбутнє.
Якби дивно це не звучало, але історія запровадження самого Всесвітнього дня історика достеменно невідома. Проте ми можемо дізнатися про витоки цієї науки та про перших істориків, завдяки яким сьогодні людство навчається на помилках минулого.
Сьогодні, 28 березня у Ліцеї №3 провели історичний батл, в якому брали участь 9 та 11 класи. Пройшовши декілька цікавих раундів, учні 11 класу перемогли. В кінці заходу всі діти отримали смаколики.

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом. Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства.  Туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. Починаючи з 90-х років ХХ сторіччя помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і на Україні. Третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою. Тому з метою інформування та профілактики 25 березня в Ліцеї №3 проведено інформаційну годину «Все про туберкульоз».
Учням розповіли про захворювання, про шляхи передачі та способи захисту. 
Головна мета проведеного заходу – звернути увагу учнів на проблему туберкульозу не лише, як медичну, а й соціальну. 
Адже кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї хвороби.

Національний тиждень читання поезії під гаслом «Ріки незмінно течуть додому» завершується.
Цей тиждень учні Ліцею №3 доєдналися до поетичного челенджу. Кожен день був присвячений певній поезії: улюблена поезія, поезія Ліни Костенко, поезія військового, власна поезія та поезія Тараса Шевченка.
Кожен з нас знаходить у поезії щось своє, близьке і зрозуміле. В поетичних рядках – минуле і сучасність, віра й сподівання, проекція різноманітних моментів та емоцій, наше звернення до світу.
Читаймо українську поезію, шануймо українських поетів, дякуймо українським воїнам, котрі боронять наш ДІМ!
#тижденьчитанняплезії2024
#рікинезміннотечутьдодому
#поетичнийчелендж

20 березня – Всесвітній день Землі. Свято запроваджене з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.  Дату обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.
Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.
Ліцей №3 взяв участь у святкуванні Всесвітнього дня Землі.
Представники учнівського самоврядування провели мінілекцію для початкових класів. Лідери розповіли про історію свята та чому воно важливе. Разом проговорили проблеми нашої планети та як ми можемо допомогти Землі. Дітки намалювали малюнки, які можемо побачити на виставці в стінах ліцею. На прикінці зустрічі учні початкових класів отримали невеличкі подаруночки: тематичні закладки та емблеми.
Проведений захід зацікавив дітей, сприяв поглибленню екологічних знань, розвитку творчої уяви, спонукав учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.
Для учнів проведено екоквест. Діти показали свої знання про нашу планету та її природу, продемонстрували кмітливість, винахідливість та швидкість при виконанні завдань. Перемогу здобули учні 11 класу.
Збережемо нашу планету для себе і прийдешніх поколінь !
Не забувайте,що наша доля - це доля нашої рідної Землі і вона у наших руках!

20 березня відзначається Всесвітній день казки. Це свято виникло за ініціативи Швеції в 1991 році. Цікаво й пізнавально пройшов цей день і для учнів Ліцею №3. Адже казки цікавили дітей завжди: і в часи, коли казкарі, переходячи від одного двору до іншого, з ночі до ранку плели мереживо казкових історій, і нині, коли друкована казка конкурує з мультфільмами. Казка у різний спосіб – через читання, театр, гру – бавлячи дітей, дарує їм широку палітру емоційних переживань, створює в їхній уяві неповторні образи, що відтак діти втілюють під час малювання, ліплення та інших видах діяльності.
Учні старших класів підготували інсценізацію вистави-казки «Колобок» та створили атмосферу піднесеного настрою. Всім дуже сподобалося, діти були в захваті та отримали задоволення.

З 16 по 24 березня в Україні триває Національний тиждень читання поезії.
Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час великої війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.
Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». 
Ліцей №3 доєднався до Національного тижня читання поезії.
Протягом тижня було проведено вікторину «Ріки незмінно течуть додому», конкурс юних художників «Малюнки до улюблених віршів», оформлення виставки, де дітям презентовано різноманітну літературу.

В усьому світі значна увага приділяється підготовці, навчанню та подальшому професійному розвитку педагогічних кадрів. Однією з обовʼязкових сучасних вимог до педагогічних працівників є атестація.
15 березня в Ліцеї №3 відбулося засідання шкільної атестаційної комісії.
Організація атестації педагогічних працівників здійснювалася відповідно до нормативних вимог та безумовно дотримано Типове положення про атестацію педагогічних працівників.
Учителі ознайомили атестаційну комісію, які саме інноваційні прийоми та елементи педагогічних технологій успішно використовують у своїй педагогічній практиці та демонстрували свій професійний рівень. Змістовні презентації вчителів спонукали всіх присутніх до обговорення, а тому не залишилося байдужих спостерігачів, всім була надана можливість висловити власну думку про діяльність того чи іншого вчителя.
Вітаємо з успішним проходженням атестації!

В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця.
Цей день започатковано 17 січня 2017 року Верховною Радою з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, незважаючи на повітряні тривоги, у Ліцеї № 3 проведено патріотичну годину «Вони для нас виборюють життя…», під час якої відзначили безцінний вклад добровольців-захисників у перемогу і акцентували увагу на тому, що добровольцями зараз став весь український народ, який вірить у перемогу і наближає її.

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою і вчителі математики. Тому в Ліцеї №3 було проведено Тиждень математики. Проведення предметного тижня підвищує інтелектуальний рівень учнів, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках.
Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.
14 березня доєдналися до святкування Міжнародного дня числа Пі. Учні взяли участь у веселій математичній вікторині. Учням 5 класу було запропоновано «Мегарозмальовку».
Вчіть математику - все будете знати!

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові.
З нагоди Дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України 11 березня в Ліцеї №3 проведено вікторину «Стежками Кобзаря» між 9 та 11 класами. Основною метою є виховання любові і поваги до поета, до його творчої спадщини. Разом пригадали незрівнянну, величну творчість поета, який розширив тематичний, стильовий, настроєвий діапазон лірики, підніс виражальну силу українського художнього слова.

9 березня в Гостомелі до 210-го Дня народження Кобзаря відбулися поетичні читання. Поетична зустріч з поціновувачами слова Кобзаря відбулася у форматі «Відкритий мікрофон». Учні Ліцею №3 доєдналися до заходу, продекламувавши вірші Великого Кобзаря з гордістю та доторкнувшись серцем до Шевченківських рядків. «Думка» та «За сонцем хмаронька пливе» були представлені учнем 3 класу Андрієм Чорним та ученицею 5 класу Анною Топал. Дякуємо нашим учням за участь та популяризацію спадщини українського генія. Читаємо, прислухаємося, любимо Україну, як любив її він - Великий Кобзар!

"І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі"

Традиційно на початку березня Україна вшановує пам'ять Великого Українця.
8 березня у Ліцеї #3 відбулися заходи з нагоди відзначення Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета.
Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.

Навіть через століття його слова актуальні і пророчі.

8 березня у Гостомельській територіальній громаді відбувся ІІ етап змагань проєкту "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" з волейболу. Від Ліцею №3 були представлені команда дівчат та команда хлопців. За результатами змагань команда дівчат виборола ІІ місце, а юнаки посіли ІІІ місце. Вітаємо наші команди!

Сьогодні, 28 лютого, Пріткова Олена та Мариніч Ліна - кваліфіковані психологи від БФ ,,Повір у себе" провели для вчителів Ліцею №3 тренінг «Формування резильєнтності». Поговорили про поняття резильєнтності, ознайомили з ефективними методиками: методика стабілізації та самодопомоги «Чотири стихії» та методика «BASIC PH».
Дякуємо організаторам за такий чудовий та корисний захід.

24 лютого - друга річниця вторгнення та початок повномасштабної війни України з російською федерацією, та 10 річниця від початку російсько-української війни.
За 2 роки, що минули від початку війни, український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості, та єдності перед жорстоким ворогом.
Напередодні Ліцей №3 не залишився осторонь: проведена літературна композиція «Лютий - довжиною в 2 роки», де учні згадували історичні події, які відбувалися, вшанували памʼять загиблих воїнів у війні, які віддали своє життя заради нашого майбутнього, і всіх мирних людей, які безневинно загинули та показали свою активну громадянську позицію.
Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам!
Слава Україні!
Героям Слава!