ЗАТВЕРДЖЕНО
педагогічною радою протокол № 1
від 31.08.2020 року
УВЕДЕНО В ДІЮ
наказ від 31.08.20 року № 39-О
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
функціонування Горенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)
І. Загальні положення
1.1.Даний Тимчасовий порядок розроблено відповідно до: Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»; постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 р. №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».
1.2.Метою розробки Тимчасового порядку є запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1.3. Тимчасовий порядок діє до прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо завершення карантину та зняття обмежувальних протиепідемічних заходів.
ІІ. Організаційно-режимні вимоги
2.1. Допуск до роботи педагогічних працівників та персоналу школим здійснюється за умови використання ними засобів індивідуального захисту: респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно (далі– ЗІЗ), після проведення температурного безконтактним термометром, якщо температура тіла не більша 37,2°С та за відсутності симптомів гострого респіраторного захворювання.
2.2. Вхід до приміщень школи здобувачів освіти здійснюється згідно з визначеними маршрутами руху при наявності ЗІЗ, що закривають органи дихання.
2.3. Забороняється допуск до школи батьків або супроводжуючих осіб, крім тих, які супроводжують дитину з інвалідністю.
2.4. Входи до школи облаштовуються місцями для обробки рук антисептичними засобами, що позначаються яскравим вказівником.
2.5. Перебування і пересування в приміщенні школи ( під час перерв) для учнів 5-11-х класів у ЗІЗ є обов’язковим.
2.6. Відповідальність за забезпечення здобувачів освіти необхідною кількістю ЗІЗ покладається на батьків (осіб, які їх замінюють). У випадку не можливості батьків забезпечити своїх дітей ЗІЗ опанування здобувачами освіти навчального матеріалу здійснюється самостійно без відвідування школи.
2.7. Пересування приміщеннями школи усіма учасниками освітнього процесу здійснюється з дотриманням дистанції та за розробленими маршрутами для кожного класу.
2.8. Спілкування педагогічних працівників з батьками здійснюється дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
2.9. Час проведення уроків та тривалість перерв визначається розкладом електронних дзвінків.
2.10. Обмежується проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування школи – проведення педагогічних рад, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо), якщо їх не можливо провести в онлайн режимі.
2.11. Кількість осіб під час проведення занять спортивних гуртків, визначається відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами.
ІІІ. Санітарно-гігієнічні вимоги
3.1. При появі підвищеної температури тіла (вище 37,2ºС) або респіраторних симптомів вдома працівник школи повідомляє заступника директора школи та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я.
3.2. Батьки або особи, які їх замінюють:
3.2.1. проводять вдома щоденний контроль температури тіла здобувачів освіти;
3.2.2. разі виявлення в дитини симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість, голосу, почервоніння очей) відразу повідомляють класного керівника та негайно звертаються за медичною допомогою до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров’я.
3.3. У випадку виявлення в школі здобувача освіти з ознаками гострого респіраторного захворювання останній негайно поміщається в тимчасовий ізолятор про що телефоном повідомляються його батьки (особи, які їх замінюють) та приймається спільне узгоджене рішення щодо подальшого направлення учня до закладу охорони здоров’я.
3.4. Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання в тих приміщеннях, де вона перебувала, проводиться поза графіком провітрювання та дезінфекція можливих контактних поверхонь.
3.5. У випадку підтвердження в учня або працівника закладу COVID-19, проводиться визначення кола його контактів. Усі виявлені контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів з дня останнього контакту з особою, в якої підтверджений випадок COVID-19.
3.6. Організація питного режиму учасників освітнього процесу здійснюється із використанням індивідуального або одноразового посуду.
3.7. Санітарні кімнати забезпечуються наявними: рідким милом, паперовими рушниками, контейнерами для утилізації рушників.
3.8. Після кожного навчального заняття проводиться провітрювання класної кімнати з дотриманням безпеки дітей.
3.9. Після проведення занять у кінці робочого дня проводиться наявними засобами очищення і дезінфекція поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).
3.10. Після кожного зняття ЗІЗ та перед одяганням чистих ЗІЗ, особа повинна ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
3.11. Контейнери для утилізації ЗІЗ розміщуються на виході з приміщення школи з маркерами «використані ЗІЗ». Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані ЗІЗ утилізуються згідно зі встановленими вимогами.
IV. Організація освітнього процесу
4.1. При «червоному» рівні епідемічної небезпеки відвідування школи здобувачами освіти забороняється, освітній процес проводиться з використанням наявних технічних засобів та елементів технологій дистанційного навчання.
4.2. При «зеленому», «жовтому» або «помаранчевому» рівнях епідемічної небезпеки відвідування ліцею здобувачами освіти здійснюється з дотриманням вимог визначеним цим Тимчасовим порядком.
4.3. Обов’язковим є проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів, та відповідних інструктажів для здобувачів освіти із записом у Журналі інструктажів та/або класному журналі.
4.4.Температурний скринінг на вході до закладу є обов’язковим для працівників школи та з зазначенням до відповідного журналу.
4.5. Педагогічні працівники школи перед початком уроків (занять) проводять опитування здобувачів освіти щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
4.6. Якщо у здобувача освіти виявлено температуру тіла вище 37,2ºС або наявні інші симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) дитина до занять не допускається.
4.7. Відсторонена від освітнього процесу дитина до школи може повернутися лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування закладу освіти.
4.8. Для учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування у закладах освіти (особи із хронічними легеневими хворобами; особи, які мають розлади імунної системи; особи із захворюванням на цукровий діабет тощо), організовується, за згодою батьків, навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (екстернатна,
сімейна (домашня) форми здобуття освіти).
4.9. У випадку «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки педагогічні працівники здійснюють свою діяльність у захисних щитках, забезпечення якими здійснюється засновником або відповідним органом управління освітою.
4.10. Враховуючи сприятливі погодні умови, зміст навчальних програм, заняття з деяких предметів проводяться на відкритому повітрі.
4.11. Вводяться обмеження щодо організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: комунікаційні вправи; групові ігри, що передбачають тактильний контакт; ранкові зустрічі проводяться лише за умови дотриманням соціальної дистанції, а за можливості, на свіжому повітрі тощо.
4.12. При організації роботи позаурочної освіти (організації роботи гуртків, культурноосвітніх, спортивно-оздоровчих заходів) на базі школи перебування в них учнів і педагогічних працівників забезпечується з дотриманням правил, визначених цим Тимчасовим порядком.